Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg będący alternatywą dla zabiegów laserem frakcyjnym CO2, z krótszym okresem rekonwalescencji. Polega na wprowadzaniu bezpośrednio do wewnątrz tkanki wiązki fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej z automatycznie ustawianą głębokością wkłucia igieł w zakresie 0,3 – 3 mm.

Frakcyjna Radiofrekfencja zapewnia doskonałą skuteczność w odmładzaniu skóry, wygładzaniu zmarszczek, redukcji porów, trądziku i blizn potrądzikowych oraz usuwaniu rozstępów, napinaniu skóry i jej ujędrnianiu.

 Cennik Radiofrekwencji mikroigłowej Twarz od 550zł Twarz + szyja od 650zł Twarz + szyja + dekolt od 800zł Biust od 450zł Ramiona od 350zł Brzuch/pośladki (rozstępy, wiotka skóra) od 475zł Redukcja blizny od 300 - 900zł Cena uzależniona od obszaru działania, ustalana na konsultacji.

W zabiegach RF mikroigłowej frakcyjnej mikronakłuwanie powoduje uszkodzenia mechaniczne skóry, stymulujące procesy naprawcze oraz pobudzające fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej ma głowicę wyposażoną w nasadki z igłami, które po wkłuciu na głębokość dopasowaną przez kosmetologa, podgrzewane są falą elektromagnetyczną na całej długości igieł. W ten sposób podgrzewane są równomiernie wszystkie warstwy skóry aż do tkanki podskórnej. Jest to zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny ponieważ mamy możliwość regulowania głębokości na jakiej ogrzewamy tkankę, energii i czasu emisji fali radiowej.

Efekty terapii można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni, do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności.

Wskazania do zabiegu:
– lifting i odmłodzenie,
– redukcja zmarszczek
– redukcja blizn potrądzikowych, zanikowych, pooperacyjnych, poparzeniowych,
– redukcja rozstępów
– redukcja rozszerzonych porów i przebarwień

Efekty są w pełni widoczne około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, zalecane jest wykonanie 2-4 zabiegów w 4-6 tygodniowych odstępach.