Manualna terapia twarzy

TERAPIA TWARZY 3D

Masaż, który opracowuje tkanki twarzy na powierzchni skóry, ale również  od strony jamy ustnej. Obustronne ugniatanie tkanek twarzy, umożliwia przywrócenie owalu / konturu twarzy. Poprawia się napięcie oraz elastyczność głębokich mięśni twarzy, które tworzą strefę policzek oraz okolic bruzd nosowo – wargowych.

Najbardziej intensywny sposób oddziaływania na tkanki miękkie na całej ich grubości. Poprawiający ukrwienie i ogólny stan wizualny twarzy.

Wskazania:
Profilaktyka anty aging
Redukcja napięć mięśniowych
Wygładzenie bruzd
Ujędrnienie skóry

MASAŻ JAPOŃSKI (COSMOLITING)
Ten holistyczny zabieg odmładzający najszybszym naturalnym sposobem na pozbycie się zmarszczek! Nie tylko błyskawicznie i wyraźnie je wygładza, ale też znacznie poprawia owal twarzy. Przyspiesza regenerację i detoksykację komórek skóry oraz stymuluje mikrokrążenie.

Efekty stosowania japońskiego cosmoliftingu są zdumiewające. Skóra natychmiast odzyskuje blask i świeży, młodzieńczy wygląd; poprawia się jej koloryt – pacjentki określają to jako “efekt promiennej twarzy”. Wygładza się fałd policzkowo-nosowy (tzn. wyraźnie spłycają się głębokie na ogół zmarszczki, biegnące od nosa w kierunku ust). Widocznie zmniejszają się też obrzęki wokół oczu. Jest przy tym nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Dodatkowy bonus: zabieg jest znakomitą terapią antystresową, wyciszającą i relaksującą.

Masaż Kobido  znany jest  jako „niechirurgiczny lifting twarzy”. Dzięki technikom Kobido można naturalnie i z biegiem czasu:

Zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
Zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry
Odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
Stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
Oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku
Zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
Stymulować produkcję składników skóry – kolagen i elastynę

Refleksologia to styl życia, stąd rekomendacja aby na stałe wpisać zabiegi terapeutyczne w grafik zajęć prozdrowotnych.

Techniki masażu refleksorycznego twarzy wywołują natychmiastowy efekt jej liftingu, poprawiają krążenie krwi i limfy, stymulują mięśnie i przewodnictwo nerwowe. Sprawiają, że twarz jest rozjaśniona, zaróżowiona, jędrna a zmarszczki wygładzają się.

Terapia twarzy może być stosowana u każdego człowieka.

Działanie ogólne
Terapia twarzy wprowadza organizm w stan równowagi wewnętrznej czyli homeostazy. Sprawia, że ciało samo uruchamia procesy regulacji i regeneracji, co sprzyja zdrowieniu. Pobudza mechanizmy detoksykacji i oczyszczani organizmu, pobudza przemiany metaboliczne. Polepsza cyrkulację krwi i limfy, i tym samym odżywienie i lepszą detoksykację tkanek. Uodparnia na stres psychiczny i fizyczny.

Wpływ na emocje
Masaż refleksoryczny twarzy jest przyjemny, uwalnia od napięć i negatywnych emocji, głęboko relaksuje, wprowadza pacjenta w błogostan. Powoduje tzw. uporządkowanie emocjonalne i przewartościowanie uczuć, co pozytywnie przekłada się na myślenie o własnym “ja” i relacje z innymi ludźmi.

Wpływ na skórę twarzy
Masaż poprawia napięcie skóry. Sprawia, że jest ona bardziej elastyczna i sprężysta. Lepiej znosi stres dnia codziennego. Poprawia lokalne krążenie krwi i limfy a tym samym zmniejsza tendencję do opuchlizny twarzy i tzw. worków pod oczami. Wygładza i spłyca zmarszczki. Po masażu cera jest rozjaśniona, zaróżowiona. Refleksologia przygotowuje twarz do inwazyjnych i nieinwazyjnych zabiegów dermatologiczno-estetycznych i chirurgicznych. Stosuje się ją też w postępowaniu po nich

Refleksologia twarzy to doskonała terapia stosowana przy:

  •  problemach z koncentracją i zapamiętywaniem
  •  bezsenności
  •  stresie i wyczerpaniu psychofizycznym
  •  stanach napięcia emocjonalnego
  •  zespole bolesnego napięcia przedmiesiączkowego
  •  stanach depresyjnych i lękowych
  •  uszkodzeniach mózgu i rdzenia kręgowego
  •  chorobach nerwów twarzy
  •  upośledzeniu umysłowym (np. zespole Downa)
  •  chorobach nieuleczalnych jako terapia łagodząca ból i poprawiającą komfort życia

MIOFASCIOPLASTYKA – jako uzupełnienie reflksoterapii. To specyficzna technika stymulacji struktur mięśniowo – powięziowych okolic twarzo i mózgoczaszki, szyi, dekoltu, ramion, i częściowo pleców, która wywiera wpływ miejscowy i ogólnoustrojowy.
Stymulacja miofascioplastyczna wpływa na 40 mięśni twarzy i 660 mięśni ciała. Miofascioplastyka silnie relaksuje i tonizuje ciało, usuwa napięcia psychiczne i fizyczne. Idealna do postępowania antystresowego.