Fale Radiowe

Fale radiowe z laserem biostymulującym

Zabieg wykonywany jest przez urządzenie emitujące fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości – wykorzystuje się tu zjawisko diatermi. Podczas zabiegu dochodzi do wytworzenia ciepła (54 – 58 st. Celcjusza) w tkankach powierzchownych i głębokich, dzięki temu jest poprawa mikrocyrkulacji i dotlenienia tkanek. Skurczeniu ulegają włókna kolagenu, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Dodatkowa funkcja lasera ma charakter bodźcowy co wpływa na zwiększnie przepuszczalności błon między komórkowych.

 

Następuje stymulacja fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Zastosowanie przegrzania przy wykorzystaniu diatermii w kosmetyce przynosi pozytywne efekty w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenia widoczności cellulitu, ujędrniania skóry, poprawy elastyczności skóry, zmniejszeniu widoczności zmarszczek, modelingu ciała i konturów twarzy.

Efekty zabiegu to zwiększenie metabolizmu tkankowego oraz pracy układu limfatycznego, poprawa gęstości i jędrności skóry, uelastycznienie skóry, likwidacja zmarszczek, niwelowanie skutków starzenia się, poprawa ukrwienia i odżywienia tkanek, wzmocnienie i regeneracja naczyń krwionośnych, poprawa transportu przezbłonowego, usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.